Με φόρα από την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 της Λάρισας στη Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του 8ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.

Παρόλο που παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές σε σχέση με το νικηφόρο ματς κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, η ομάδα του Ζοζέ Ανιγκό στρίμωξε στα σκοινιά από νωρίς τους φιλοξενούμενους.

Στο 17’ της αναμέτρησης ο Σπιριντόνοβιτς, που το τελευταίο διάστημα είναι σε εξαιρετική κατάσταση, άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ.

Ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μασούρας με πανέμορφη «λόμπα» στις καθυστερήσεις.

Η ΑΕΛ το καλύτερο που είχε να επιδείξει ήταν το δοκάρι του Γρομητσάρη στο 84’.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Κούρντι, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Πίρις, Οικονομίδης, Κεϊτά, Μανθάτης, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Σαχίτι, Γρομητσάρης, Μόρας, Τριποτσέρης, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Ακόστα, Αμπντάλα, Λεοζίνιο, Μιλοσάβλιεβιτς