ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης: Ο ΠΑΟΚ έκανε μεστή εμφάνιση, βρήκε ένα γκολ με πέναλτι του Βιεϊρίνια και κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 1-0 του αξιόμαχου Αστέρα στην Τρίπολη.

Ο Αστέρας Τρίπολης ανέβασε.. στροφές στη συνέχεια, δημιούργησε ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ και στο 21′ είδε τον Καπίγια να στέλνει την μπάλα για λίγο άουτ, με κεφαλιά – ψαράκι.

Τρία λεπτά αργότερα, είχαμε τη φάση που… διαμόρφωσε το πρώτο ημίχρονο. Ο Κανελλόπουλος πάτησε εντός μεγάλης περιοχής τον Μπίσεσβαρ (εκ των κορυφαίων των φιλοξενούμενων), με την μπάλα να έχει φύγει από τα πόδια του και ο διαιτητής, μετά και από onfield review, έδωσε πέναλτι. Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια ανέλαβε την εκτέλεση του και έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ.

Ο Αστέρας Τρίπολης έδειξε να έχει χάσει τη συγκέντρωση του για αρκετά λεπτά. Από το 35 και μετά όμως οι Αρκάδες πήραν τα… ηνία του αγώνα, αλλά βρήκαν τον Πασχαλάκη σε ετοιμότητα.