Νίκη και για Ολυμπιακό απέναντι στον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ εξακολουθεί να οδηγεί αήττητος την κούρσα καθώς νίκησε εκτός έδρας την Λαμία με 1-0 ενώ ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-1 του  Παναιτωλικού.

Λαμία – ΠΑΟΚ 0 -1

Στη Λάμια οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο διαμαρτύρονται   δικαιολογημένα για πέναλτι που αρνήθηκε ο διαιτητής Τσαμούρης σε χέρι που έκανε  ο Βιεϊρίνια στο 11 λεπτό

Η Λάμια είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρωτείου μέρους σε φάουλ του Μπερτόλιο.

Ωστόσο ο Βαρέλα πέτυχε το χρυσό γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 54ο λεπτό…

Είκοσι λεπτά αργότερα ο Μπαράλες  χτύπησε με “σκαριά” τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη, που απέφυγε  τα χειρότερα με σχίσιμο στα πλευρά, ενώ ο παίκτης της Λαμίας γλίτωσε με κίτρινη κάρτα….

Με την λήξη του αγώνα  τα αίματα  ανάψαν όταν οπαδοί των γηπεδούχων προσπάθησαν να προσεγγίσουν τους οπαδούς του ΠΑΟΚ αλλά η αστυνομία τους εμπόδισε

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 2-1

Στο κυνήγι του ΠΑΟΚ παρέμεινε ο  Ολυμπιακός που νίκησε με 2-1 τον Παναιτωλικό
Το σκορ άνοιξε στο 11  ο Ποντένσε που ήταν ο από τον κορυφαίο των ερυθρολεύκων   ενώ στο 25′ ο Γκερέρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του

Οι  Αγρινιώτες μείωσαν ο στο 70′ με τον Καμαρά αλλά το μόνο που πέτυχαν   άγχωσαν τους γηπεδούχους που όμως πήραν τους τρεις βαθμούς .